Opaľovanie v soláriu rovnako ako opaľovanie na slnku môže našu pokožku dehydratovať. Vzhľadom k tomu je veľmi dôležitá jej následná hydratácia.

Používaním správnej kozmetiky po opaľovaní v soláriu sa predlžuje doba opálenia. Kozmetika, ktorá je určená na používanie po opaľovaní je bohatá na minerály, vitamíny, ktoré poskytujú pokožke potrebné živiny a taktiež zabraňujú lúpaniu a odlupovaniu pokožky. Ak krémy obsahujú bronzery pomáhajú ešte viac zintenzívniť dosiahnuté opálenie. Všetky krémy, určené k následnej starostlivosti po slnení sú vhodné na použitie ako po opaľovaní v soláriu, tak po opaľovaní na Slnku. Špeciálnu kozmetiku určenú na starostlivosť po návšteve solária je potrebné používať namiesto tradičného telového mlieka, najlepšie dva krát denne ráno a večer.

Antioxidančné účinky, ktoré sa nachádzajú v tejto kozmetike ( Aloe Vera, čajové výťažky, vitamín A, vitamín C, výťažok z uhorky a iné… ) pomáhajú viazať voľné radikály a starajú sa o pokožku. Pri opaľovaní v soláriu môže dôjsť k podráždeniu, začervenaniu pokožky a vhodný prostriedok po opaľovaní následné prejavy zmierni. Krémy po opaľovaní sa odporúčajú používať až za niekoľko hodín po opaľovaní, ak ste použili solárny krém s bronzérom. Vzhľadom k tomu, že obsahujú látky, ktoré môžu brániť pôsobeniu bronzerov. Pri použití solárneho krému bez bronzeru toto oneskorenie neplatí, naopak je vhodná aplikácia prostriedku okamžite po opaľovaní.

Aké zložky obsahuje kozmetika po opaľovaní?

  • Olej z konopného semena – zásobuje pokožku živinami, ktoré zvyšujú vlhkosť a prepožičiavajú jej jemný hebký vzhľad.
  • Aloe Vera – podporuje imunitný systém, napomáha k detoxikácii organizmu, podporuje tvorbu zdravých kožných buniek, hydratuje pokožku, pôsobí protizápalovo a urýchľuje hojenie.
  • Panthenol – kyselina pantoténová je nevyhnutnou súčasťou pre udržanie zdravej pokožky, využíva protizápalové, hydratačné a regeneračné vlastnosti.